Oturum Aç
     

Staj​

 

Duyuru
Staj Başvurusunda bulunacak tüm öğrencilerin dikkatine!

26 Mayıs 2014 tarihinden itibaren staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik ve Şifre ile girdiğiniz öğrenci sayfasından ulaşabilirsiniz.

Staj Başvuru ve Kabul Formu ( EK1-A) ile Genel Sağlık Sigortası durumunu gösteren belgenizi staj başlama tarihinden 20 gün önce bulunduğunuz İldeki A.Ö.F Bürosuna onaylatmak için elden teslim ediniz.

26 Mayıs 2014 Tarihinden itibaren Staj Bitiş Formları(EK-3 ,EK-5,EK-6,EK-7) Staj Koordinatörlüğüne posta yolu ile gönderilmeyip bulunduğunuz İldeki A.Ö.F Bürosuna elden teslim edilmelidir.

DİKKATTüm formlar bilgisayar ortamında doldurulmuş olmalıdır. Öğrencinin kendi yazısı ile yazılmış formlar kabul edilmeyecektir.

Duyuru
Staj muafiyeti ile ilgili gerekli bilgileriburaya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Dikkat!
Staj uygulaması 2011-2012 öğretim yılından önce bu programa kayıt yaptıran öğrencileri kapsamamaktadır.

  

Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programına 2011-2012 öğretim dönemi ve sonrasında kayıt yaptıran öğrenciler 6 hafta (30 işgünü) staj yapmak zorundadır. Öğrenciler stajlarını bir defada yapabildikleri gibi ikiye bölerek (3+3) farklı zamanlarda da yapabilirler. Zorunlu olan stajlar 1. sınıfın bahar dönemini (II.yarıyıl) tamamladıktan sonra herhangi bir zamanda yapılabilir.
 

​Öğrenciler staj yapacakları yerlerii aşağıda verilen listeye uygun şekilde kendileri bulacaktır.

  
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bağlı İlgili Birimler (İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri Laboratuvarları)
  • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bağlı Bölge Laboratuvarları,
  • Gıda Kontrol Laboratuvarları ( Kamu ve Özel),
  • Özel Veteriner Klinik ve Veteriner Hastaneler,
  • Özel Veteriner Patoloji Laboratuvarları,
  • Veteriner İlaç Firmaları,
  • Hayvancılık ve Hayvancılığa Dayalı Sanayii İşletmeleri (Kamu – Özel Sektör İşletmeleri)
  • Gıda Sektöründe Faaliyet Gösteren Şirketler,   
  • Yem Fabrikaları   
  

Öğrenciler okudukları bölümün, iş kollarından birinde devamlı statüde (kadrolu personel olarak) çalışıyorsa, bu durumu belgeleyerek stajlarını aynı işletmede yapabilirler. Stajı, staj yaptığı yer tarafından başarısız bulunan öğrenci stajını tekrar yapar. Stajını tamamlamayan öğrenciler programdan mezun olamaz.

   

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Lvs/Sayfalar/sss.aspx bağlantısına tıklayarak stajla ilgili sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.