Oturum Aç
     

Staj​

 

Duyuru
Staj Başvurusunda Bulunacak Tüm Öğrencilerin Dikkatine!
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Staj Otomasyon Sistemi yenileme süreciyle ilgili 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında alt yapı çalışmaları yapılacaktır. Buna bağlı olarak http://www.anadolu.edu.tr adresinde yer alan mevcut e-öğrenme portalındaki ilgili program web sayfası “staj linkinden” staj formları dökülemeyecektir. Bundan dolayı 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Staj Başvuru ve Kabul Belgesi (Ek-1 formu ) işleme alınmayacağından AÖF Staj Koordinatörlüğüne gönderilmemelidir.

Staj yapacak öğrenciler 15 Mayıs 2014 tarihinden sonra staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden staj linkine tıklayarak ulaşabilir ve başvuru işlemini yapabilirler.

Duyuru
Staj muafiyeti ile ilgili gerekli bilgileriburaya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Önemli Duyuru 
Staj yapacak öğrencilerin, staj öncesi sigorta işlemleri ile ilgili hangi yolu izlemeleri gerektiğini buraya tıklayarak öğrenmeleri gerekmektedir.   

Dikkat!
Staj uygulaması 2011-2012 öğretim yılından önce bu programa kayıt yaptıran öğrencileri kapsamamaktadır.

  

Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programına 2011-2012 öğretim dönemi ve sonrasında kayıt yaptıran öğrenciler 6 hafta (30 işgünü) staj yapmak zorundadır. Öğrenciler stajlarını bir defada yapabildikleri gibi ikiye bölerek (3+3) farklı zamanlarda da yapabilirler. Zorunlu olan stajlar 1. sınıfın bahar dönemini (II.yarıyıl) tamamladıktan sonra herhangi bir zamanda yapılabilir.
 

​Öğrenciler staj yapacakları yerlerii aşağıda verilen listeye uygun şekilde kendileri bulacaktır.

  
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bağlı İlgili Birimler (İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri Laboratuvarları)
  • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Bağlı Bölge Laboratuvarları,
  • Gıda Kontrol Laboratuvarları ( Kamu ve Özel),
  • Özel Veteriner Klinik ve Veteriner Hastaneler,
  • Özel Veteriner Patoloji Laboratuvarları,
  • Veteriner İlaç Firmaları,
  • Hayvancılık ve Hayvancılığa Dayalı Sanayii İşletmeleri (Kamu – Özel Sektör İşletmeleri)
  • Gıda Sektöründe Faaliyet Gösteren Şirketler,
  • Yem Fabrikaları
  

Öğrenciler okudukları bölümün, iş kollarından birinde devamlı statüde (kadrolu personel olarak) çalışıyorsa, bu durumu belgeleyerek stajlarını aynı işletmede yapabilirler. Stajı, staj yaptığı yer tarafından başarısız bulunan öğrenci stajını tekrar yapar. Stajını tamamlamayan öğrenciler programdan mezun olamaz.

   

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Lvs/Sayfalar/sss.aspx bağlantısına tıklayarak stajla ilgili sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.

  

Dikkat
Staj Başvuru ve Kabul Formu’nda (Ek-1 ), belirtilen staja başlama tarihini boş bırakan öğrencilerin staj belgeleri işleme alınmayacaktır. Bu öğrenciler sitede Stajı Onaylanmayan Öğrenciler Listesi’ndeyer alacaktır.

  

Dikkat
Staj yerinizi belirlediğiniz kurumun, sizin için hazırladığı üst yazılar işleme alınmayacaktır. Staj Başvuru ve Kabul Formu (Ek-1)’ nu staj yapacağınız kuruma onaylatıp yollamanız gerekmektedir.

 

Dikkat
Staj Faaliyet Formu (Ek-3)’ doldurulurken;her satır staj başlama tarihi itibariyle staj yapılan her gün için sırayla doldurulacaktır.

  

Duyuru
İlan listeleri, öğrencilerden gelen evraklar işleme alındıkça staja başladığı tarih ve ay sıralaması yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu nedenle staj başvuru ve kabul belgesi yollayan öğrenciler, yayınlanan her listeyi kontrol etmelidir.

  

Stajla ilgili belgeleri indirmek için belge isimlerine tıklayınız.